19 липня, 2019

Рішення Ради Eвропи про відновлення членства Росії є викликом міжнародному порядку

Світовий Конґрес Українців 30 червня видав заяву про рішення Ради Eвропи щодо членства Російської Федерації.

Світовий Конґрес Українців (СКУ) засуджує рішення Ради Eвропи відновити повні права для Російської Федерації в раді, незважаючи на триваючу військову аґресію Росії проти України, порушення міжнародного права та людських прав в Україні, Росії та в усьому світі.

Відновлення права голосування в Парляментській Асамблеї Ради Европи (ПАРЕ) для Російської Федерації є викликом правам людини і міжнародному порядку, який ґрунтується на системі правил. Рішення відновлює право голосу російській делеґації, дозволяючи її членам знову очолювати комітети і брати участь у керівних органах ПАРЕ.

СКУ закликає Раду Европи дотримуватись щодо Російської Федерації стандартів, викладених у Статуті Ради Европи, та запровадити додаткові санкції проти Росії, включно й за військову аґресію Москви проти України біля Керченської протоки в Чорному морі. Росія продовжує незаконно затримувати українські кораблі та моряків, всупереч тому, що Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов’язав російську владу звільнити затриманих українських моряків до 25 червня 2019 року.

СКУ ще раз засуджує триваючу аґресію Росії проти України, включно з безпосереднім порушенням Росією своїх зобов’язань згідно з Будапештським меморандумом 1994 року та Гельсінкськими угодами щодо використання загрози та сили проти територіяльної цілісности в східній Україні, а також військову окупацію Кримського півострова.

Відновлюючи повне членство Російської Федерації в ПАРЕ, рада суперечить своїм власним позиціям, а саме:

• У квітні 2014 року у відповідь на окупацію України ПАРЕ заявила, що анексією Криму Російська Федерація порушила Статут Ради Европи та свої зобов›язання перед Радою.

• У 2014 році Рада Европи своєю резолюцією ч. 1990 призупинила право голосування Росії та її право на участь у керівних органах асамблеї та в місіях зі спостереження за виборами.

• 27 березня 2014 року Резолюція Генеральної Асамблеї ООН ч. 68/292 закликала держави та міжнародні організації продовжувати визнавати Крим частиною України.

• Моніторинґова місія ООН з прав людини (березень 2019 року) повідомила про порушення в Криму людських прав кримських татар, етнічних українців і неросійських православних релігійних меншин з боку Російської Федерації як окупаційної сили в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

• Резолюцією ч. 2034 (2015) Рада Европи закликала російську владу скасувати незаконну анексію Криму, розслідувати звинувачення щодо порушень людських прав, розформувати всі воєнізовані формування в реґіоні та скасувати закриття кримськотатарського телеканалу ATR.

,,Це ганебно, що Російська Федерація, яка іґнорує рішення міжнародних органів, веде деструктивну зовнішню політику та вбиває або залякує свою політичну опозицію, може бути членом Ради Европи, місія якої полягає в підтримці миру і співпраці в Европі та прав і свобод людини, ‒ заявив Президент СКУ Павло Ґрод. ‒ Повернення Росії до ПАРЕ без виконання жодних вимог Ради Европи суттєво послаблює правозастосовну спроможність Ради і дає Росії зелене світло для подальших порушень міжнародного права і принципів Ради Европи. Це рішення лише заохочуватиме Росію до подальшої аґресивної політики щодо України, Грузії, Молдови та інших країн реґіону”.

Коментарі закриті.