22 грудня, 2022

Як позбутися депутатів заборонених партій?

Як вже зараз у правовий спосіб забрати повноваження у народних депутатів України від забороненої партії „ОПЗЖ“ переконливо пояснив екс-депутат Микола Томенко на інтернет-ресурсі. Під час війни в країні можуть тимчасово діяти військові юридичні норми. На яких підставах члени заборонених партій не лише залишаються депутатами Миколаїв­ських обласної, районної, міської рад, а й продовжують утримувати в цих радах посади? Зокрема, чому представник забороненої партії В. Фроленко продовжує отримувати заробітну плату як перший заступник голови Миколаївської обласної ради?

Пропоную звернутись до ст. 5 чинного закону „Про статус депутатів місцевих рад“, щоб з’ясувати підстави дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради. Там написано зокрема таке:

“Повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявности перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі його відкликання за народною ініціятивою у встановленому цим законом порядку; припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України; обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією і законом несумісне з виконанням депутатських повноважень; обрання його депутатом іншої місцевої ради; визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім; набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальности за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; набрання законної сили рішенням суду про визнання його активів чи активів, набутих за його дорученням іншими особами.

Повноваження депутата місцевої ради можуть припинятися достроково також за рішенням відповідної ради з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі; за особистою заявою депутата місцевої ради про складення ним депутатських повноважень; з несплатою аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 12 місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання”.

Звісно, спори щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради вирішуються судом, як і будь-які інші правові суперечки. Для початку сесії вище згаданих рад повинні звільнити депутатів заборонених партій з посад голів депутатських комісій, посад, що оплачуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів. А далі чекаємо, коли голови рад, які постійно розповідають виборцям про власний патріотизм, почнуть звертатись до суду з позовам, підготовленими численними юридичним департаментам, управліннями, відділами.

Коментарі закриті.