22 грудня, 2022

У Вашінґтоні відбулася зустріч президентів України і США

Під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського і Президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена в Білому домі. (Фото: Пресслужба Президента України)

21 грудня, після відвідання передових позицій українських захисників у Бахмуті, Президент України Володимир Зеленський прибув до Сполучених Штатів Америки з офіційною візитою. Повідомлялось, що він летів американським військовим літаком, імовірно, з Польщі.

У межах візиту Президент України 21 грудня провів зустріч із Прези­дентом США Джозефом Байденом. Джозеф і Джил Байден зустріли Главу Української держави на ґанку Білого дому у Вашінґтоні.

В. Зеленський подякував за запрошення й теплий прийом у колі справжніх друзів України. Від імені українського народу він висловив подяку Дж. Байдену та всім американцям за величезну підтримку й лідерство, яке Сполучені Штати проявляють у допомозі Україні.

„Пане Президенте, це велика честь для мене – бути тут. Я хотів прибути раніше, але не міг цього зробити через складну ситуацію. І оскільки я тут, це означає, що ми контролюємо ситуацію. І це насамперед завдяки вашій підтримці“, – сказав Глава Української держави під час короткого спілкування з представниками ЗМІ перед початком переговорів.

„Пане Президенте, радий знову бачити вас, радий, що ви змогли дістатися до нас. І для мене честь – бути на вашому боці у спільному захисті в жорстокій війні, розв’язаній Путіним. Важко в це повірити, але минуло вже 300 днів із моменту жахливого нападу на право українців на існування“, – зазначив Президент США.

Лідер Сполучених Штатів відзначив хоробрість і рішучість, яку демонструє український народ у відстоюванні свого майбутнього. США продовжуватимуть забезпечувати можливість України захищатися, зокрема засобами ППО.

Володимир Зеленський передає Джозефу Байдену відзнаку „Хрест бойових заслуг“ від українського військового. (Фото: Пресслужба Президента України)

„І саме тому ми передаємо Україні батарею Patriot і навчимо ваших військових ефективно її використовувати“, – повідомив Дж. Байден.

Президент України передав колезі відзнаку „Хрест бойових заслуг“ від українського військового – командира батареї HIMARS. Офіцер отримав цю нагороду за участь у бойових діях на найгарячішому напрямку й під час зустрічі з В. Зеленським у Бахмуті попросив передати свою відзнаку Дж. Байдену на знак подяки за неоціненну підтримку України та внесок, який зробили Сполучені Штати в посилення української обороноздатности.

Перед початком перемовин В. Зелен­ський зазначив, що під час зустрічі з Дж. Байденом сам на сам та в розширеному форматі ознайомить американську сторону із ситуацією на полі бою та в енерґетиці, а також із потребами України для повернення окупованих територій, захисту цивільного населення та енерґосистеми.

Також перед початком зустрічі Президент України розповів, що сторони обговорять заходи з підтримки України в зимовий період та фінансову допомогу США.

Крім того, В. Зеленський зазначив, що планує порушити, зокрема, теми реалізації української формули миру, посилення санкційного тиску на Росію, а також створення компенсаційного механізму та спеціяльного трибуналу.

Президент України здійснює перший закордонний візит після початку повномаштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого саме до США передусім для того, щоб подякувати ключовому союзнику за підтримку, яка була надана за понад 300 днів повномаштабної війни. Ще однією метою візиту є обговорення взаємодії України зі США в наступному році.

Володимир Зеленський виступить зі зверненням до Конґресу США – до обох палат і обох партій. Президент підсумує досягнення цього року й окреслить головні очікування України від подальших місяців.


„Потрібно „кілька місяців“, щоб українські сили пройшли належну підготовку для роботи з системою батареї „Патріот“, сказав журналістам у середу, 21 грудня, високопоставлений чиновник оборонного відомства США після того, як президент Джо Байден оголосив, що США надішлють систему батарей в Україну.

Батарея протиповітряної оборони „Патріот“ і боєприпаси, які США надсилають в Україну – як частину останнього Президентського пакету допомоги у сфері безпеки – „нададуть Україні критично важливий потенціял далекого радіюсу дії“ для захисту від „крилатих ракет, балістичних ракет і літаків“, – додав чиновник.

За його словами, система „Патріот“ є частиною системи протиповітряної оборони, яку забезпечують США та інші союзники.

„Для протиповітряної оборони немає „маґічної кулі“. Наша мета – допомогти Україні посилити багаторівневий інтеґрований підхід до протиповітряної оборони, – сказав чиновник. „Патріот“ доповнить набір засобів середньої та малої дальности, які ми надали та які союзники надали в попередніх пакетах допомоги“.

 

Коментарі закриті.