26 серпня, 2021

Почалися літні Паралімпійські ігри

Єлизавета Мерешко. (Фото: @Paralympics)

ТОКІО. – 24 серпня в японській столиці відбулася церемонія відкриття XVI літніх Паралімпійських ігор, що триватимуть з 24 серпня до 5 вересня 2021 року.

На стадіоні, який розрахований на 68 тис. місць, були присутні приблизно 3,400 паралімпійців та представників команд. Правила змагань, в умовах пандемії, забороняють глядачам відвідувати майже всі заходи на цих Іграх.

Україну на Паралімпійських іграх представляють 143 спортовці, які змагатимуться у 15 видах спорту. Прапороносцями на церемонії відкриття стали плавці Єлизавета Мерешко та Віктор Смірнов.

Антон Коль. (Фото: suspilne.media)

25 серпня Є. Мерешко здобула для України перше „золото“ Паралімпіяди. Вона була найшвидшою на дистанції 50 метрів вільним стилем. Третьою у цьому ж фіналі стала плавчиня Анна Гончар.

Срібну нагороду на Іграх виборола для України фехтувальниця Олена Федота.

Євгенія Бреус. (Фото: suspilne.media)

Срібло на дистанції 100 метрів на спині виграв плавець Антон Коль. Ще одна срібна нагорода у фехтуванні на візках в активі Артема Манька.

Фехтувальниця Євгенія Бреус здобула срібну медалю Паралімпіади-2020 для української збірної.

Загалом на літніх Паралімпійських іграх збірна України здобула 374 медалі.