30 березня, 2023

Острозька академія за рік війни

Учасники заходу в Національному університеті „Острозька академія“. (Фото: Єлизавета Тимощук)

У Національному університеті „Острозька академія“ 23 лютого відбувся захід „12 місяців війни. Рет­роспектива Острозької академії“.

Спільнота університету з перших днів війни активно працює на різних фронтах, наближаючи перемогу України над окупантом.

„24 лютого – це дата, яка навіки ввійде в нашу історію, літературу, мистецтво і, безумовно, в нашу генетичну пам’ять. Основний мотив цієї кривавої війни у московитів – знищити українців як націю, а Україну як державу. Такої мети не ставили жодні завойовники, тому це можна порівняти з дикунством. Утім українці міцно об’єдналися у боротьбі з ворогом, нами захоплюється весь цивілізований світ“, – зазначив ректор академії, проф. Ігор Пасічник.

Проректорка з навчально-виховної роботи, проф. Руслана Каламаж представила колективу електронний ресурс „12 місяців війни. Ретро­спек­тива Острозької академії“.

„Уся інформація в цьому документі розміщена в хронологічному порядку. Тут можна знайти себе, свої факультети чи інститути, також додати інформацію на власний розсуд – світлини, цитати, покликання, описи, певну статистику тощо.

Цей ресурс має бути живим, яким ми зможемо постійно користуватися й продовжувати писати сагу про нашу Острозьку академію і про те, як ми наближаємо перемогу на різних фронтах“, – зауважила Р. Каламаж.

Директорка Музею історії Ост­розької академії Анастасія Хеленюк запропонувала до уваги авдиторії презентацію на базі вищезазначеного електронного ресурсу з хронологією подій в університеті за рік російсько-української війни.

Ще перед початком повномаштабного вторгнення російських військ в Острозькій академії створили загін добровольців ім. Князів Острозьких, також відбувалося навчання цивільного захисту. А з перших днів війни в університеті почав діяти волонтерський центр, який займається логістикою розподілу міжнародної гуманітарної допомоги Україною та Острожчиною.

Викладачі та працівники підтримали ініціятиву про передачу одноденної заробітної плати з кожного на потреби територіяльної оборони та ЗСУ. Викладачі, які перебували за кордоном, також не стояли осторонь – вони активно інформували про ситуацію в Україні на провідних інформаційних плятформах США та Канади, організовували волонтерські підрозділи у Словаччині, Польщі тощо. Зокрема, волонтерський центр за кордоном очолив помічник ректора з міжнародного співробітництва проф. Едуард Балашов. Постійну підтримку Україні надавали й надають колишні учасники обмінних програм з Канади, Польщі, а також представники української діяспори з усього світу.

Спільнотою Острозької академії було організовано штаб, групи інформаційного спротиву та групи охорони території університету, де задіяні працівники і викладачі. Ухвалено рішення переказати кошти з Міжнародного благодійного фонду відродження Острозької академії на потреби територіяльної оборони. Також на потреби ЗСУ передали у Острозький районний військовий комісаріят автомобільну та вантажну техніку, закупили тепловізори, бронежилети, каски, ліки, постільну білизну тощо.

Університет прийняв вимушено переміщених осіб та створив усі необхідні умови для їхнього перебування. З ініціятиви випускника університету Олександра Гречанюка у їдальні на території студентського містечка було організовано безкоштовне харчування для добровольців територіяльної громади, оборонців блокпостів та переселенців.

Острозька академія долучилася до всеукраїнського проєкту „Разом“ Культурного десанту і вже тричі передала гуманітарну допомогу жителям деокупованого селища Старий Салтів на Харківщині. У жовтні минулого року в університеті провели Маратон вдячности, організований задля ще більшої популяризації волонтерської діяльности серед студентів.

Працівники та студенти університету захищають Україну в лавах ЗСУ, беруть активну участь у загонах територіяльної оборони, активно займаються волонтерською діяльністю, ініціюють звернення до світової спільноти щодо захисту України, відкривають культурний, психологічний, кібернетичний, юридичний, перекладацький, аналітичний та інші фронти, роблять усе можливе для наближення перемоги.

Наприкінці заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять співробітників та випускників академії, які загинули на фронті, захищаючи рідну землю, а також переглянули відеоролик про життя Острозької академії за 12 місяців війни.

Коментарі закриті.