18 серпня, 2017

Джон Гербст знає і розуміє Україну

ВАШІНҐТОН. – Спроби арґументувати відмову надання зброї Україні не витримують жодної критики – стверджує колишній Посол США в Україні Джон Гербст.

За його словами, заяви про те, що “Україна є глибоко розділеною країною“, є застарілими і беруть свій початок в звіті Центрального Розвідувального Управління (CIA) 1990-их років, де йшлося про можливий розкол України.

Щодо арґументу про безнадійну корумпованість України, Дж. Гербст зазначає, що дана заява не є повною та вводить в оману. Натомість Дж. Гербст зазначив серед досягнень України очищення банківської системи, реформу закупівель, перехід до єдиної ринкової ціни на газ, що дозволило знизити дефіцит бюджету на 80 відс.

Окрім того, думки про те, що Сполучені Штати нібито не надто зацікавлені в Україні, йдуть врозріз зі словами глави Пентагону Джима Метіса, який усвідомлює зростаючу аґресію Росії і її пляни змінити існуючий міжнародний порядок. Саме заради досягнення цих цілей, наголошує Дж. Гербст, Президент Росії Володимир Путін почав війну з Грузією і Україною.

Ще однією помилкою Дж. Гербст називає арґумент про те, що населення Росії, як і В. Путін‚ „готове втрачати військових у бойових діях“. Насправді, численні опитування показали, що росіяни не хочуть, щоб їхні солдати воювали в Україні.

Колишній Посол США заявляє, що надання оборонної зброї Україні, особливо протитанкових комплексів „Javelin“, буде означати ще більші втрати для Росії у разі нової хвилі маштабної аґресії.

Також американський дипломат розглянув твердження про те, що не потрібно передавати протитанкову зброю Україні, оскільки у Росії начебто є 20 тис. танків і вона завжди пришле на Донбас нові.

„Українці домоглися стабілізації лінії зіткнення, але втрати відбуваються щодня і з часу „Мінську-2“ Москва забрала додатково сотні квадратних кілометрів. Надання протитанкової зброї допоможе захиститися від того, щоб Москва не забирала ще більше“, – вважає Дж. Гербст.

Останнім арґументом противників надання зброї України є те, що це „сіє розбрат між США та основними европейськими союзниками“. Однак, зауважує Дж. Гербст, хоча Німеччина і Франція виступають проти, Канцлер ФРН Анґела Меркель заявляла, що коли США нададуть Україні зброю, то Берлін далі співпрацюватиме з Вашінґтоном над вреґулюванням ситуації на Донбасі.

„Сполучені Штати взяли на себе зобов’язання ґарантувати суверенітет і територіяльну цілісність України, коли вона віддала ядерну зброю в 1994 році. Надання оборонної зброї Україні буде відбуватися відповідно до цього зобов’язання і збільшить витрати Москви на війну. З часом це може переконати Кремль вийти з Донбасу. Навіть якщо ні, це змусить Москву витрачати додаткові ресурси в Україні, і вони будуть два рази думати перед тим, як кинути нам виклик у Балтії, де наші зобов’язання в рамках НАТО змусять нас діяти рішучіше“, – підсумував колишній Посол США Дж. Гербст.

Коментарі закриті.