19 січня, 2023

Орнаменти на контейнерах для танкових снарядів

Друк

Черкаська мисткиня Олександра Теліженко з своєю роботою. (Фото: Олек­сандр Костирко)

ЧЕРКАСИ. – 6 січня в обласному краєзнавчому музеї презентували виставку „Малюємо Перемогу. Сила рушникового Дерева життя“, відтворені на контейнерах для танкових снарядів. Незабаром їх продадуть на благодійному авкціоні для потреб Збройних сил України.

Проєкт приурочено до 69-ої річниці утворення Черкаської области. Здійснили його обласний краєзнавчий музей у співпраці з громадськими організаціями „Наш батальйон“ та „Автомайдан Черкаси“, майстрами обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художниками та студентами профільних навчальних закладів.

У презентації взяли участь представники влади, громадських організацій, культурно-мистецьких закладів, музеїв, волонтери, небайдужі містяни.
Свого часу з нагоди 60-річчя області вишивальниці відшили рушники з автентичними реґіональними орнаментами Черкащини – точну копію тих, які створювали колись наші пращури. Тепер традиційні орнаменти „дерева життя“ майстрині відтворили на контейнерах для танкових снарядів. Це символізує перемогу світла над темрявою, життя над смертю, незламність українського народу та нашу ідентичність.

Експозицію оформили рушниками, характерними для реґіонів Черкащи­ни, відповідно розписаними контейнерами та світлинами чернігівського фотохудожника й громадського активіста Миколи Черепа. Світлини підкреслюють, як на тлі мальовничої природи України тривають жорстокі бої за нашу незалежність і свободу.

„Тепер, коли в Україні триває війна, надзвичайно важливо, аби відбувалися такі проєкти, – говорить координатор організації „Наш батальйон“ Олексій Святенко. – Тому що це наш культурний фронт, який допомагає підтримувати фронт на передовій. Коли ми дивимося на це дерево життя, відчуваємо невимовний трепет у душі“.

„Я відтворила на снарядах орнаменти п’яти рушників нашої області, – сказала вишивальниця у четвертому поколінні Наталія Крамна-Таран. – Більшість робіт я малювала при світлі ліхтарика, тому що у нашому будинку щодня на кілька годин вимикають світло. Але я все одно продовжувала творити народні візерунки на контейнерах для снарядів. Намагалася не гаяти часу, тому що дуже хочу пришвидшити перемогу України“.

Коментарі закриті.