10 березня, 2017

Міжнародний суд розглядає дії Росії в Україні

Друк

ГАҐА‚ Нідерлянди. – 6 березня у Міжнародному суді – головному судовому органі ООН – розпочалися публічні слухання за позовом України проти Росії. Україна просить Міжнародний суд ООН про тимчасові заходи на час розгляду справи. Під час слухань виступили українська і російська сторони.

Українська делеґація виступила із доказовою базою щодо того, що дії Росії на сході України, її фінансова та матеріяльна підтримка збройних угруповань сепаратистів – це не що інше, як спонзорування тероризму. Такі твердження були заперечені представниками Росії.

„Росія заявляє про заборону фінансування тероризму на сході України, а тим часом фінансує терор. В Криму Росія заявляє про викорінення всіх форм расової та етнічної дискримінації, натомість, веде там кампанію культурного знищення щодо неросійських етнічних груп“, – заявив Гарольд Гонджу Ко, доповідач від української сторони, професор міжнародного права з Ню-Йорку.

Україна повторила звернення до Міжнародного суду про впровадження тимчасових заходів на час розгляду справи. Серед них – домогтися від Росії негайно припинити матеріяльну й іншу підтримку груп, що вдавалися до актів тероризму проти цивільних в Україні, і вчинити тиск на такі групи, щоб вони надалі не здійснювали таких актів, а також утриматися від дискримінації у Криму, зокрема, зупинити чинність заборони Меджлісу кримськотатарського народу і його діяльности й розслідувати зникнення кримських татар.

 

Коментарі закриті.