Міністер оборони України Степан Полторак (зліва) та Міністер національної оборони Польщі Антоній Мацеревич підписують Генеральну угоду про співробітництво у сфері оборони. (Фото: Прес-служба Президента України)

Делеґація України відвідала Польщу

ВАРШАВА. – Президент України Петро Порошенко 2 грудня здійснив офіційну візиту до Польщі‚ де мав зустрічі з Президентом Польщі Анджеєм Дудою‚ Маршалком Сейму Мареком Кухцінським, Головою Ради Міністрів Беатою Шидло, Маршалком Сенату Станіславом Карчевським. Відбулись переговори делеґацій України та Польщі, за результатами яких підписано низку двосторонніх документів. П. Порошенко взяв участь у покладанні вінка до Могили Невідомого солдата та квітів до пам’ятника Тараса Шевченка‚ зустрівся з представниками української громади.

Діється щось нелогічне

Незадовго до того‚ як стало відомо‚ що Святошинський суд Києва допитає‚ з допомогою відеозв’язку‚ колишнього Президента Віктора Януковича‚ Дмитро Гордон‚ один з найпоінформованіших журналістів в Україні‚ 16 листопада в телепрограмі „Шустер LIVE“ озвучив такі факти:

„Керівник країни‚ Президент Янукович‚ був завербований російським КҐБ під час відбування тюремного реченця‚ є особливо цінним аґентом‚ його документи знаходяться в Москві. Друга особа‚ прем’єр-міністер [Микола] Азаров‚ була завербована КҐБ під час навчання в університеті. Є особливо цінним аґентом‚ його документи також у Москві. Міністер оборони [Павло] Лебедєв – той взагалі був громадянином Росії‚ як і голова Служби безпеки України [Олександер] Якименко… Ця смертельно небезпеча тенденція в Україні зберігається й нині. Серед керівництва країни‚ серед міністрів‚ депутатів‚ просто політиків величезний відсоток складають аґенти КҐБ і Федеральної служби безпеки Росії‚ й поки вони там перебуватимуть‚ нашому суспільству сонце не засвітить.

Під час презентації книги „Йосип Олеськів. Життя і діяльність“ (зліва): Василь Кучерук, Зіновій Яворівський, Степан Качараба, Ярослав Кміт.

Відзначили 125-річчя еміґрації українців до Канади

ЛЬВІВ. – У Центральному державному історичному архіві 18 листопада відбулися урочистості з нагоди 125-річчя еміґрації українців до Канади, яке в Канаді відзначається цьогоріч на державному рівні. У них взяли участь заступник голови обласної адміністрації Маріанна Вільшинська, Посол Канади в Україні Роман Ващук, помічник посла Ірина Лаврів, Почесний консул Канади у Львові Оксана Винницька, директор Департаменту з питань культури, національности та релігії Христина Береговська, директор архіву Діана Пельц, ректор Львівського національного аґрарного університету Володимир Снітинський, ректор університету „Львівський Ставропігіон“ Ярослав Кміт. Найбільш чисельно були представлені Ставропігійське братство університету „Львівський Ставропігіон“, Центр сприяння і розвитку програм та проєктів ЮНЕСКО у Львівській області. Зібралися письменники, мистці, вчені, викладачі, громадські діячі.

Депутат парляменту Британії закликала визнати Голодомор геноцидом

ЛОНДОН. – 1 грудня депутат британського парляменту від Лейбористської партії Рупа Гук закликала уряд проявити солідарність з українським народом і офіційно визнати Голодомор 1930-их років геноцидом. Р. Гук, яка в британському парляменті представляє виборчий округ Центральний Ілінґ і Актон, що в західньому Лондоні, сказала, що без такого визнання українці почуваються забутими. Однак‚ провідник Палати громад Дейвид Лідінґтон, який у минулому Кабінеті Прем’єр-міністра Дейвида Кемерона був міністром у справах Европи, сказав, що питання щодо терміну „геноцид“ мають вирішувати судді.

Патріях Кирило з сумновідомим годинником.

Заслуги Московського Патріярха – не від Христа

Я вірю в силу символів. Коли біблійний пророк Єремія прийшов до храму в Єрусалимі з ярмом на шиї, його зневажили і ув’язнили. А це був символ Божого гніву й руйнування храму. Коли біля московського Kремля поставили пам’ятник київському Kнязеві Володимирові Великому, я сприйняв це як символ. Князь Володимир свого часу приніс до язичницької Київської Русy Церкву Христа.

Видали Білу книгу „Крим після анексії“

КИЇВ. – У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України 22 листопада презентували Білу книгу „Крим після анексії. Державна політика, виклики, рішення та дії“ з участю міністра Вадима Черниша, першого заступнка Юсуфа Куркчі, представників міністерств та відомств а також громадськості. Біла книга – це результат експертної роботи фахівців Українського незалежного центру політичних досліджень, спрямованої на розробку стратегії України з деокупації Криму. У виданні проаналізовано процес формування політики України стосовно Кримського півострова, а також дії Росії після анексії.

Україна за тиждень

Будуть нові пункти пропуску

ВАРШАВА. – Президент України Петро Порошенко 2 листопада під час спільної прес-конференції з Президентом Польщі Анджеєм Дудою оголосив про відкриття на українсько-польському кордоні ще чотирьох пунктів пропуску. „Я вдячний польському урядові за виділення 100 млн. дол. кредиту під 0.15 відс.

Америка і світ

Жінки можуть бути водіями

РІЯД, Савдійська-Арабія. – Принц Алвалід бін Талал закликав свою країну покінчити з забороною жінкам керувати машиною. Принц Талал є мільярдером і членом княжої родини. 29 листопада він заявив, що „заборона жінці керувати автом сьогодні є подібним питанням прав до того‚ коли заборонялося їй отримати освіту чи мати окрему ідентичність”. Він також вичислив економічні кошти для країни, коли жінки мусять наймати сторонніх водіїв або таксівки: пересічно 1,000 дол.

Число політв’язнів в Росії зростає

Список українських політв’язнів у Російській Федерації та в Криму налічує 45 осіб. За рік кількість політв’язнів в Росії подвоїлася. Правозахисники опублікували два списки політв’язнів: список людей, позбавлених волі, бо вони мали відмінне від православ’я віросповідання, і список всіх інших політв’язнів. До першого списку потрапили кримські татари. До другого внесені інші громадяни України, які утримуються або засуджені в Росії.

Українське село чинило опір

СМІЛА, Черкаська область. – У День пам’яті жертв голодоморів 28 листопада 2009 року люди зібралися біля храму Івана Хрестителя, де освячували хрест в пам’ять жертвам Голодомору, і почали говорити. З їхніх розповідей постала неупокорена 1933 року Україна. – Мій дід по матері Гаврило Бесараб був сотником у Нестора Махна, – говорив козак Анатолій Тищенко. – Його брати воювали за Україну в Холодному Яру.