Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради реґіонального розвитку. (Фото: Прес-служба Президента України)

Президент Петро Порошенко: „Ми маємо об’єднати зусилля“

КИЇВ. – 20 березня Президент України Петро Порошенко скликав п’яте засідання Ради реґіонального розвитку і наголосив, що так звана бльокада Донбасу мала неґативні наслідки. Міжнародний Валютний Фонд (МВФ) відклав ухвалення рішення щодо виділення чергового траншу – 1 млрд. дол., який потрібен для подальшого поповнення золотовалютних резервів, утримання стабільности національної грошової одиниці, що стало б дуже потужним сиґналом інвесторам. П.

Мінус один…

Уважний читач не міг не помітити, що в підписах під останнім „Зверненням“ Ініціятивної групи „Першого грудня“ („Свобода“, 3 березня) відсутнє прізвище Семена Глузмана. Втім, не лише під останнім, але вже й під кількома переднішими. Група утворилася в 2011 році, в переддень 20-річчя знаменитого першогрудневого Референдуму за незалежність України, – звідси і назва її, і головна мотивація діяльности, її зміст та спрямованість. Що покликало групу до життя? Що спонукало людей з різних професійних сфер об’єднатися?

США засуджують російську окупацію Криму

Виконуючий обов’язки речника Державного департаменту США Марк Тонер 16 березня зробив вміщену нижче заяву про підтвердження підтримки Сполученими Штатами суверенної і цілісної України на третю річницю проведеного Росією кримського „референдуму“. Три роки тому Росія вторглася до Криму і окупувала його. Потім Росія влаштувала незаконний референдум, на якому жителі Криму примусово мали зробити свій вибір, в той час як важко озброєні іноземні військові формування окупували їхню територію. Сполучені Штати не визнають ні російський „референдум“ від 16 березня 2014 року, ні російську спробу анексії Криму та подальше порушення міжнародного права. Ми знову підтверджуємо свою прихильність суверенітетові і територіяльній цілісності України.

Йосип Зісельс: Не можна торгувати національною безпекою України

КИЇВ. – Українське суспільство активно обговорює рішення Ради національної безпеки і оборони [РНБО] припинити транспортне сполучення з територіями Луганської і Донецької областей, непідконтрольними Києву. Зокрема голова Конфедерації єврейських організацій та громад України Йосип Зісельс на зустрічі з журналістами 17 березня в українській столиці назвав це рішення „компромісом влади перед суспільством“. „Як від великого айсберґу навесні відколюються брили й рушають у велике плавання, так і від останньої Російської імперії протягом ста років відкололися майже 15 таких брил. Це стається, коли ідентичність сягає певного рівня.

Націоналісти почали „хрестовий похід“ проти влади

КИЇВ. – 16 березня провідники трьох націоналістичних партій Олег Тягнибок, Андрій Білецький та Андрій Тарасенко підписали й представили Національний маніфест. „Національний маніфест ‒ це стратегічний плян розбудови Української держави. Ми зібралися задеклярувати, що є консолідована сила українських націоналістів, і ми не дамо грабувати країну. Не дозволимо баригам і олігархам знищити Україну.

УКРАЇНА ЗА ТИЖДЕНЬ

Авдіївку обстрілюють танки

КИЇВ. – Бойовики застосовують важку артилерію на всіх напрямках, Авдіївку обстрілюють танки‚ заявив 20 березня речник Міністерства оборони України полковник Андрій Лисенко. Бойові дії 19 березня розгорнулися у Попаснянському районі. Також ворог порушив режим тиші в Станично-Луганському районі та в Лобачевому. За добу сталося 12 обстрілів з боку противника.

АМЕРИКА І СВІТ

Що думають американці про свою країну? ЧИКАҐО. — Аґенція новин „Асосієйтед Прес” разом з Національним дослідчим центром опіній (NORC) при Чикаґзькому Університеті оприлюднила 3 березня висліди опитувань американців про свою країну. 76 відс. вважають, що США мають „унікальну властивість”‚ яка робить цю країну найкращою у світі‚ 71 відс.

У телерадіоетері має бути державна мова

Промовляючи 9 березня на врученні Шевченківської нагороди її лавреат Іван Малкович сказав: „Правда сьогодні така, що наша держава майже не дбає про українську мову, що все починається й закін­чується велемовними, пустопорожніми фразами. Що нас, носіїв української мови, ще й сьогодні багато хто з наших співгромадян трактує як дивакуватих абори­генів. Що ми ще й досі, як соняшник до сонця, повертаємо голови на почуте українське слово. Що й донині не скасовано горезвісний закон Ківалова, який ганьбить цілу націю“. Після відновлення незалежности України тривалий час в національному телерадіоетері панувала російська мова.

Мусій Матула

Поет з Лисичої Балки

На Українському меморіяльному цвинтарі в Савт-Бавнд-Бруку, Ню-Джерзі, я побачив надгробок Мусія і Килини Матулів, на плиті якого був викарбуваний вірш:

В чорнії ночі осінні
туга гаптує узір
небо хай сниться весіннє
в сяйві усміхнених зір

Петро Матула з Вашінґтону підтвердив, що його батько писав вірші, але не хотів, щоб його вважали поетом. Єдину збірку своїх поезій видав на схилі життя. Мусій Матула народився 28 серпня 1899 року у Лисичій Балці, поблизу Катеринополя. Тепер це Черкаська область. Працював книговодом у своєму селі.

Заява викликала розчарування

У „Свободі“ 3 березня я з розчаруванням прочитав заяву народного депутата Андрія Білецького „Націоналісти виставили ультиматум владі“‚ з якою він від імені націоналістів 1 березня звернувся до Верховної Ради. Цю заяву „Свобода“ назвала „Тривожний сигнал“. Автор заяви‚ колишній політв’язень за часів Віктора Януковича‚ став згодом‚ після його втечі‚ командиром добровольчого  полку „Азов“ і хоробро боровся проти аґресії Путіна‚ за що йому належиться велика подяка і визнання усього українського народу. Однак заява викликала розчарування‚ бо у ній замість дипломатичного тону читач натрапляє на брак розсудливости‚ тактовности‚ пошани‚ зате є емоційність‚ зарозумілість‚ погрози аж до саморозпуску Верховної Ради‚ на що чекає Володимир Путін. Поділяю і розумію біль українських патріотів, бо після 25 років незалежности Україна повинна бути в кращому становищі економічно й культурно‚ однак не судилося нам покищо стати европейською квітучою країною‚ але ми ще нею будемо!