Панахида біля Пам’ятника борцям за Україну на православному цвинтарі св. Андрія.  (Фото: Левко Хмельковський)

Хресна хода в пам’ять борців за Україну

САВТ-БАВНД-БРУК‚ Ню-Джерзі. – 23 квітня Консисторія Української Православної Церкви США з нагоди Провідної Неділі після Служби Божої в Українській православній церкві св. Андрія Первозваного провела хресну ходу від храму до Пам’ятника борцям за волю України, яку очолили Митрополит Української Православної Церкви США та діяспори Антоній і Архиєпископ Даниїл. У ході брали участь численні священики, Українські Американські Ветерани, хор церкви, громадянство. Були відслужені Панахиди біля Пам’ятника борцям за Україну, у мавзолеї Патріярха Мстислава‚ над плитою в пам’ять жертв Голодомору і біля пам’ятника Українським Американським Ветеранам‚ де обидва владики поклали вінок подяки й пам’яті.

Наша „неправильна“ революція 1917 року

Події 1917-1920 років в Україні часто іменуються визвольними змаганнями.  Однак‚ цей термін має певною мірою аморфний, невизначений характер. Є й конкретніше означення – Українська революція. Можна виділити певні закономірності, за якими відбуваються революції. Дослідники, зокрема американський історик Крейн Бринтон, вважають, що революції мають кілька етапів розвитку. Перший – переворот і тимчасова евфорія після краху режиму.

Учасники свята у Римі на честь 50-річчю Світового Конґресу Українців разом з президентом СКУ Евгеном Чолієм. (Фото: Андрій Серенко)

У Римі відзначили 50-річчя СКУ 

РИМ. – 23 квітня, в залі товариства „Свята Софія“ відбулася урочиста академія та святковий концерт, присвячені 50-річчю Світового Конґресу Українців (СКУ). Було висвітлено документальний фільм про історію СКУ. Опісля присутніми виступив президент СКУ Евген Чолій‚ який розповів про головні напрями діяльности організації, розповів про її історію та сучасність, детально зупинився на досягненнях та на нових викликах, які постають перед закордонним українством у зв’язку з російською аґресією. За багаторічну громадську роботу президент СКУ нагородив активістів української громади Риму почесними грамотами.

Єпископ Венедикт Алексійчук

Призначено нового єпископа

ЧИКАҐО. – Папа Франциск 20 квітня призначив Венедикта (Валерія) Алексійчука Єпископом Української католицької єпархії св. Миколая в Чикаґо. Єпископ В. Алексійчук до цього часу служив Єпископом-помічником Львівської архиєпархії.

Уряд працював рік

В Україні тепер так: нема новин – і то вже добра новина. Хіба за новину вважати‚ що 14 квітня минув рік діяльности уряду Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Дата ця важлива не як річниця‚ а лише у зв’язку з вигасанням урядового імунітету. Упродовж року ні депутати‚ ні президент не мали права порушувати питання про заміну прем’єра та решту міністрів‚ навіть якби всі вони працювали зовсім зле. Але так не буває.

УКРАЇНА ЗА ТИЖДЕНЬ

Загинув співробітник ОБСЕ

ПРИШИБ, Луганська область. – 23 квітня Спеціяльна моніторинґова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва у Европі (ОБСЕ) повідомила, що під час патрулювання в районі контрольованого угрупованням „ЛНР“ населеного пункту Пришиб на міні підірвався автомобіль. Загинув громадянин США Джозеф Стовн‚ також було контужено громадянку Німеччини Іву Ґнелін. Міністерство закордонних справ України заявило: „Розглядаємо серйозний інцидент, що стався на території контрольованій підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями як підтвердження спроб Москви та її маріонеток залякати спостерігачів ОБСЕ, звести нанівець зусилля України та СММ щодо стабілізації ситуації на лінії розмежування“. (Радіо Свобода)

Перевіряють деклярації провідників

КИЇВ.

АМЕРИКА І СВІТ

Відхилено тисячі кримінальних справ

БОСТОН. – Майже 20 тис. кримінальних справ, пов’язаних з наркотиками, будуть відхилені в штаті Масачусетс через скандал довкола колишнього стейтового хеміка Енні Дукген, котра призналася‚ що фальшувала докази під час своєї дев’ятилітньої праці в стейтовій кримінальній лябораторії в Бостоні. Це повідомлення прокурорів та громадських активістів 18 квітня означає, що в історії США це є найбільше число таких відхилених справ через одну особу. („Reuters”)

Схвалення Леніна зростає серед росіян

МОСКВА.

Незагойні рани втрат

14 квітня минуло три роки від офіційного початку антитерористичної операції на сході України. Два дні перед тим бойовики російського терориста Ігоря Ґіркіна напали на українських військових у Слов’янську‚ пролилася перша кров. 15 квітня тимчасово виконуючий обов’язки Президента України Олександер Турчинов доповідав у Верховній Раді про доцільність і конкретний плян АТО: „Нашою метою є захистити громадян України‚ зупинити терор‚ зупинити злочинність‚ зупинити спроби розірвати на шматки нашу країну“. Так почалося збройне протистояння‚ котре через активну участь у ньому російських військ і російської зброї перетворилося у затяжну українсько-російську війну‚ сутнісно – у національно-визвольну війну українського народу‚ над яким знову нависла загроза поглинення новітнім російським імперіялізмом. З приводу застосування АТО досі точаться суперечки в експертних середовищах.

Шевченковий березень у Ню-Йорку

Від непам’ятних років українці Ню-Йорку кожного року величаво відзначали і невідмінно відзначають день народження національного будителя і пророка українського народу Тараса Шевченка. У далекому минулому 9 березня українці проводили академії у простoрих залях, при багаточисельній авдиторії, на яких виступали українські хори, солісти і солістки, декляматори і провідні промовці з доземним поклоном Тарасові, розповідали про його тернистий життєвий шлях, історію українського народу і бачення майбутнього. Наукові установи Українська Вільна Академія Наук (УВАН) і Наукове Товариство ім. Шевченка (НТШ), кожна окремо, відзначали день Т. Шевченка науковими вечорами.

Лікар допоміг партизанові

Марія Вівчарик, у дівоцтві Ластівка, родом з села Кривеньке, Тернопільської области‚ була донькою Січового Стрільця. Членкою ОУН стала 22 грудня 1941 року. Згодом була навіть станичною в рідному селі‚ доглядала поранених вояків УПА, організовувала збирання для них продуктів, медикаментів, лікарських трав. У ній лікувався від ран провідник „Чумак”. М.