На засіданні конкурсної комісії обрано нового генерального директора Національного меморіяльного комплексу Героїв „Небесної сотні“ – Музею Революції Гідности. На прес-конференції 21 січня представили директора музею. Ним став відомий музейник Ігор Пошивайло — голова громадської організації „Музей Майдану“. На фото: Учасники прес-конференції (зліва): І. Пошивайло, Володимир В’ятрович, Олександра Бакланова, Василь Рожко. (Фото: Музей Революції Гідности)

Mузей Майдану має 2,000 експонатів, але не має власного приміщення 

КИЇВ. – Протягом 2016 року музей Революції Гідности отримав статус національного, свою команду, керівника, фінансування на 2017 рік, розробив стратегію дій на наступні п’ять років, подав дві заявки на ґрант від Посольства США. Команда брала участь у конференціях і дискусіях, продовжувала наукову діяльність та  здійснила близько 40 заходів і проєктів. Робота над створенням музею почалася ще у 2014 році зусиллями активістів. У 2015 році Кабінет Міністрів видав розпорядження про створення державного музею.

Вичерпне слово експертів

7 лютого директор Національного інституту стратегічних досліджень‚ академік Національної Академії Наук України Володимир Горбулін презентував в Українському національному інформаційному аґентстві колективну‚ написану кількома десятками учених‚ 495-сторінкову монографію „Світова гібридна війна: український фронт“. Перш ніж з’ясовувати преважливий зміст цієї праці‚ подамо для наших читатів коротеньку біографічну довідку про людину‚ під чиїм провідництвом група найавторитетніших українських експертів комплексно вивчає реалії‚ в яких нині перебувають Україна‚ Росія‚ Европа і світ. А також – що може статися завтра‚ післязавтра. Інженер за фахом‚ один з головних авторів проєкту стратегічних ракетних систем і космічних кораблів‚ В. Горбулін з відновленням української незалежної держави у 1991 році став у лави її найпослідовніших‚ найпринциповіших будівничих.

Начальник поліції области Валерій Лютий та прокурор области Сергій Овчаренко серед журналістів. (Фото: Олександер Костирко)

Вимагали захисту журналістів

ЧЕРКАСИ. – 8 лютого відбулася акція солідарности „Ні – безкарності за злочини проти журналістів!”. Кілька десятків черкаських журналістів, попри 15-градусний мороз, вийшли на Соборну площу щоб взяти участь в акції протесту. Журналісти вимагали нарешті притягнути до відповідальности тих осіб, які причетні до побиття фотокореспондента газети „Вечірні Черкаси“ Ігоря Ефімова та інших під час революційних подій. Досі не покарано жодного правоохоронця з тих, які брали участь у побитті активістів під час Революції Гідности.

Що сказав Дональд Трамп американським військовим?

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп починає формувати власну зовнішньополітичну лінію. У виступі 6 лютого перед командуванням і персоналом бази Військово-повітряних сил США Макділ у штаті Фльорида Д. Трамп висловив три важливі, варті серйозної уваги тези:

„Ми зробимо значні фінансові інвестиції у Збройні Сили Сполучених Штатів і покажемо усьому світові, що Америка підтримує тих, хто стоїть на захисті свободи“. „Ми твердо підтримуємо НАТО. Ми лише просимо, щоб усі члени НАТО у повній мірі робили свої внески в Альянс, чого багато з них не роблять.

Посол США в Україні Марія Йованович та Міністер фінансів України Олександер Данилюк підписують міжурядову угоду. (Фото: Посольство США в Україні)

США та Україна підписали Угоду про обмін податковою інформацією

КИЇВ. – Посол США в Україні Марія Йованович та Міністер фінансів України Олександр Данилюк підписали 7 лютого Міжурядову угоду на виконання положень Закону США „Про податкові вимоги до чужоземних рахунків“ (FATCA) та з метою сприяння прозорості у сфері податкових питань між двома країнами. Угода підкреслює тривалу співпрацю США та міцні двосторонні взаємини з Україною, а також зростаюче міжнародне співробітництво, спрямоване на подолання офшорного ухилення від сплати податків. Посол М. Йованович зазначила: „Сполучені Штати Америки та Україна розвинули дуже міцне партнерство щодо питань податкового адміністрування, і я рада, що співпраця щодо Закону США „Про податкові вимоги до чужоземних рахунків“ (FATCA) і надалі посилить наші зусилля у цій сфері.

УКРАЇНА ЗА ТИЖДЕНЬ

Письменника хотіли вислати з Білорусі 

МІНСЬК. – 11 лютого поета Сергія Жадана, який прибув у Мінськ для участи в поетичному фестивалі „Вірші на асфальті“, просто з готелю забрала міліція і доправила у відділок, де він провів усю ніч. Білоруські правоохоронці пояснили, що С. Жаданові ще 2015 року заборонили в’їзд на територію Росії, а оскільки Білорусь перебуває в одній візовій зоні із Росією, то заборона автоматично переходить і на цю країну. Вранці 11 лютого С.

АМЕРИКА І СВІТ

Помер останній з уцілілих

МЕДФОРД, Ореґон. — В Медфорді 22 січня помер 94-літній Гарольд Гейс, останній з групи американських військових медиків і медсестер, котрі дев’ять тижнів ховалися від нацистів в Албанії під час Другої світової війни. В листопаді 1943 року 13 мужчин-медиків, 13 жінок-медсестер і чотири члени залоги вилетіли гелікоптером з Сицілії до Італії лікувати поранених вояків. Через бурю вони збилися з дороги, а відтак були атаковані німецькими літаками і протиповітряною артилерією. Коли забракло палива, вони мусіли приземлитися в болоті.

Здоров’я суспільства – у взаємній довірі

На межі між 2016 і 2017 роками Київський міжнародний інститут соціології способом опитування знову вивчав‚ яка гілка влади чи державна структура користується найбльшою довірою серед українських громадян. Про важливість цього питання зайве й говорити. Взаємна довіра в суспільстві – це ознака його морального здоров’я‚ політичної зрілости‚ запорука єдности і сили. За рівнем і якістю довіри можемо судити‚ як живе суспільство‚ що в ньому є рушієм розвитку‚ а що – гальмом. Отже‚ що показало згадане опитування?

Народна артистка Української РСР Ганна Борисоглібська.

Незабутні зірки української сцени

50 років праці в театрі зробили мене фанатом фотографічного відбитку акторської праці на сцені і на екрані, тому десятки невідомих унікальних світлин Ганни Борисоглібської (справжнє прізвище Сидоренко-Свидерська), які мені надіслав Левко Хмельковський, редактор „Свободи“, дали поштовх до роботи над книжкою „Матінка Борисоглібська та її діти“ про видатну акторку. Г. Борисоглібська грала ролі літніх жінок, тож мусіла від 20-річного віку ховати на сцені своє гарне обличчя за машкарою старечих типів. Більшість з цих її „героїнь“ мали до того ж кепські характери, а інколи навіть такі вади, як алькоголізм й клептоманія. Г.

cdface

Випустили записи пісень про війну

Фонд „Приятелі Збройних Сил України” випустив в Україні альбом-компакт-диск пісень „Укропен“‚ який включає 14 пісень про війну на сході України у виконанні провідних українських музичних колективів і співаків. У низці цих пісень-баляд зберігається помітний вплив української народної пісенної традиції, проте їхня музична композиція і обробка в повній мірі вписується у рамки найсучасніших жанрів і течій світової поп-музики. Координаторами цього благодійного проєкту є Юрій Поляков, Михайло Дзюба і Сергій Тягнирядно, які складають велику подяку всім музикантам і небайдужим людям за участь і підтримку. Весь прибуток з продажі призначений на підтримку українських воїнів-фронтовиків, яких музиканти часто й відвідують з концертами у зоні війни. Диск можна купити на інтернет-сторінці Української асоціяції Північної Каролайни: ncua.inform-decisions.com/, де можна також послухати три пісні з альбому, або замовити електронною поштою: ukropencd@gmail.com.