Запуск ракети-носія „Антарес“. (Фото: НАСА)

Ракету „Антарес“ робили i в Україні

ВАШІНҐТОН. – 18 жовтня з космодрому Національної повітроплавної і космічної адміністрації (НАСА) Воллопс Айленд (Вірджинія) був здійснений успішний запуск ракети-носія „Антарес“ (Antares). Ракета має доставити вантажний модуль „Сіґнус“ (Cygnus) до Міжнародної космічної станції разом з 2,300 кілограмів наукового і дослідницького обладнання, припасів для команди. „Антарес“ створений американською корпорацією „Орбітал АТК“ з участю низки українських підприємств. Головну конструкцію першої ступені ракети розробило конструкторське бюро (КБ) „Південне“ та виготовили на Південному машинобудівному заводі ім.

Чи почує Европа Україну?

На сьогоднішній день вже майже не залишилося ілюзій з приводу здатности чільних европейських політиків зрозуміти Україну‚ її боротьбу за життя і свободу‚ і виняткову важливість української свободи для самої Европи. Не бачать‚ не чують‚ не розуміють. Тяжкий гріх беруть на душу‚ підігруючи Москві в її безперервних зазіханнях на Україну. Виступаючи 12 жовтня в Парляментській асамблеї Ради Европи‚ Президент Франції Франсуа Оланд дозволив собі безпардонно вказувати владі незалежної української держави‚ як вона себе має вести у питанні окупованих Росією територій Донбасу: мовляв‚ спершу слід провести там вибори‚ і тільки після виборів Україна поверне собі контролю над українсько-російським кордоном. Ця божевільна „ініціятива“ зустріла в Україні гідний опір.

Учасники передання мамографа онкологічному диспансерові у Вінниці.

Перший мамограф придбали у Вінниці

ВІННИЦЯ. – Обласний онкологічний диспансер отримав сучасний пересувний мамограф для виявлення та профілактики рака молочної залози серед жінок, придбаний у рамках україно-американського благодійного проєкту „Незабутня Квітка“. За дев’ять років існування проєкту Вінниччина стала першим і покищо єдиним реґіоном України, що завершив придбанням необхідного для діягностики цього захворювання обладнання благодійну акцію, присвячену пам’яті американської співачки українського походження Квітки Цісик, життя якої обірвала онкологічна хвороба. На закупівлю мамографа було залучено 3.9 млн. грн.

Пакет реформ дасть суттєвий результат 

КИЇВ. – Україні необхідно ухвалювати реформи „пакетом“. Це ґарантуватиме необхідний взаємозв’язок та зекономить час. Про це заявив Лєшек Бальцерович, співзасновник Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, під час презентації свого бачення пакета ключових реформ в Україні 6 жовтня в Українському кризовому медія-центрі. „Якщо пакет погодять, то ефект з’явиться через два з половиною роки, якраз перед виборами.

Україна за тиждень

Святкували День захисника

КИЇВ. – Представники цивільного корпусу „Азов“ провели 14 жовтня ходу „Марш нації“ до Дня захисника України і Дня українського козацтва. Колона активістів рушила від пам’ятника Батьківщини-матері центральними вулицями до Софійської площі у Києві. Чимало активістів тримали в руках смолоскипи. Серед учасників ходи були також представники націоналістичних рухів, прапори з національною символікою і „Правого сектору“.

Америка і світ

В’єтнам забороняє чужі військові бази 

ГАНОЙ. – В’єтнам не дозволить іншим країнам встановляти свої військові бази в портовому місті Кам Ранг. Про це заявив представник Міністерства закордонних справ Ле Гай Біньг на зустрічі з пресою 13 жовтня. Кілька днів раніше заступник Міністра оборони Росії сказав, що Росія обмірковує відновлення своїх баз з совєтських часів у В’єтнамі та Кубі. Комуністичний В’єтнам дозволяє чужоземним воєнним кораблям приставати в Кам Рангу, але забороняє їхню постійну присутність.

ООН має нового керівника

Світові засоби масової інформації розповсюдили важливу новину: дев’ятим з черги Генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй обрано колишнього Прем’єр-міністра Португалії Антоніо Ґутьєреша. Протягом 10 років він керував Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Вибори Генерального секретаря ООН почалися ще в липні й відбувалися шляхом таємного голосування. А. Ґутьєреш переміг 10 суперників‚ серед них була чільний діяч ЮНЕСКО болгарка Ірина Бокова‚ яку активно підтримував Кремль.

Будинок Федора Штейнгеля тепер належить до Свято-Миколаївського монастиря.

Музеєві виповнилося 120 років

ГОРОДОК‚ Рівненська область. – Восени 1896 року в селі Городок, що межує з Рівним, було відкрито перший краєзнавчий музей у тодішній Волинській губернії, перший сільський музей в Україні. З цієї нагоди в обласному краєзнавчому музеї 7 жовтня відбулася наукова конференція, на яку приїхали представники наукових закладів та музеїв з 20 міст України. Учасники конференції побували в селі Малий Стидин біля пам’ятного знака, який символізує місцину, де зароджувалася УПА-Північ. На конференції вели мову про ініціятора та організатора першого сільського музею в Україні, мирового судді, заступника Посла Української Народної Республіки в Берліні, барона Федора Штейнгеля.

Ню-Йорк відзначить 83-річчя Голодомору

НЮ-ЙОРК. – Цього року українська громада буде відзначати 83-тю річницю одного з найжорстокіших злочинів щодо людини, коли мільйони безневинних жертв вмерли з голоду через намір влади Радянського Союзу придушити національну свідомость українців. 12 листопада українська громада Метрополії Ню-Йорку знову збереться в історичному центрі Мангетену, в катедрі св. Патрика для щорічного вшанування українського Голодомору-геноциду, який заморив голодом від 7 млн. до 10 млн.

Проєкт монумента „Кримчанам, загиблим у боях за єдність України“.

Побудуємо пам’ятник героям Криму!

Благодійний фонд „Героїка“, відомий спорудженням українських військових пам’ятників, оголошує збірку пожертв на новий проєкт – монумент „Кримчанам, загиблим у боях за єдність України“‚ який має постати на півдні Херсонської области, неподалік від кордону з тимчасово окупованим Кримом. Пам’ятник являтиме собою збільшену копію ордена Хреста Симона Петлюри, встановлену на кам’яному постаменті. Обабіч монумента будуть розміщені ґранітні брили з іменами 19-ох кримчан, які загинули у боях з російським аґресором на сході України. Поряд встановимо щоглу з державним прапором України. Монумент буде споруджено біля шляху в такий спосіб, аби його бачили подорожні, що рухаються до Криму і в зворотній бік.