Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з представниками ділових кіл Великої Британії.  (Фото: Офіційне представництво Президента України)

Підчас офіційної візити до Великої Британії Порошенко розповів про ,,битву за Україну”

КИЇВ. – Президент України Петро Порошенко 19 квітня розпочав офіційну візиту до Великої Британії традиційним покладанням квітів до Меморіялу невідомого солдата у Вестмінстерському абатстві в пам’ять про загиблих у світових війнах. В Королівському інституті міжнародних відносин „Chatham House“ президент виступив на тему „Битва за Україну: лідерство та солідарність проти аґресії“. П. Порошенко зустрівся з провідником фракції правлячої Консервативної партії Дейвідом Лідінґтоном, головою Групи дружби у зв’язках з Україною у британському Парляменті Джеральдом Говартом та головою Комітету Парляменту у закордонних справах Кріспіном Блантом.  Сторони високо оцінили активний характер міжпарляментського діялогу між Україною та Великою Британією, зокрема контакти по лінії двосторонніх парляментських „груп дружби“. Під час зустрічі були обговорені також питання українсько-британського співробітництва по лінії НАТО та хід виконання програми структурних реформ в Україні.

Близька‚ мов лікоть‚ Европа

Маємо поважний привід порадіти за Україну: 6 квітня Европейський парлямент скасував візовий режим для українських громадян. Схиблений на антиукраїнстві Кремль задіяв усіх своїх крайньоправих і крайньолівих прихильників‚ усю аґентуру в европейських країнах‚ аби цього не сталося. Тим часом голосування можна вважати тріюмфальним: „безвіз“ для України підтримав 521 евродепутат‚ тільки 75 виявилися „проти“ і 36 утрималися. До цього моменту Україна йшла 11 років‚ починаючи від часів президентства Віктора Ющенка. Вже в 2008 році візовий режим було спрощено для багатьох категорій українців.

Ternopil-Plast

Відзначили День Першої Пластової Присяги

В Україні День Першої Пластової Присяги урочисто святкували у Тернополі, Львові, Києві та вперше – в Харкові. 105 років тому, 12 квітня 1912 року, першу пластову присягу склали гуртки у Лвьові. ТЕРНОПІЛЬ

8 квітня у місті відбулося святкування 105-ої річниці від Дня Першої Пластової Присяги. Зранку команди зібрались у станиці на реєстрацію, після чого колоною рушили центральними вулицями до парку Шевченка. Там відбулися урочисте відкриття та Молебень.

Відома майстриня Марина Саркісян. (Фото: Георгій Лук’янчук)

Настав час писанкарства

Кожної весни перед Великоднем зростає зацікавлення громади писанкарством. Нижче вміщено кілька повідомлень з цієї теми. КИЇВ

Георгій Лук’янчук

Маштабна виставка національного писанкарського мистецтва в Україні проводиться у столиці з 8 по 23 квітня, а далі подорожуватиме протягом року всією Україною і побуває у Европі. Це вже VII Всеукраїнський фестиваль писанки у Києві. На Софійській та Михайлівській площах писанки є на всі смаки: від традиційних мотивів до аванґардних пошуків.

УКРАЇНА ЗА ТИЖДЕНЬ

Українці прийшли до храмів

КИЇВ. – У всіх реґіонах України в ніч з 15 на 16 квітня відбулися великодні богослужіння у понад 15.6 тис. культових споруд, участь у цих заходах взяли понад 7.8 млн. осіб. Найчисленніші відправи відбулися у Дніпропетровській, Львівській, Тернопільській та Одеській областях.

АМЕРИКА І СВІТ

У Литві знайшли російську торпеду

ВІЛЬНЮС. – Люди на пляжі в Литві мали несподіванку 12 квітня, коли на берег випливла російська торпеда приблизно за пів милі від російсько-литовського кордону. Виглядає, що пристрій, довжиною на 12 стіп, був вживаний для навчань, бо не мав боєголовки. („Popular Mechanics”)

Трамп призначив секретаря армії

ВАШІНҐТОН. – Президент Дональд Трамп номінував лікаря Марка Ґріна бути 23-ім Секретарем Армії.

Настав час очищення

У попередньому числі „Свобода“ повідомила‚ що 7 квітня Оболонський районний суд Києва засудив колишнього командира розформованого підрозділу „Торнадо“ Міністерства внутрішніх справ у Луганській області Руслана Онищенка та інших з цього підрозділу до позбавлення волі за створення злочинної організації, викрадення, ґвалтування і катування населення. Це був непростий процес: держава фактично визнала‚ що у складі добровольчих підрозділів на Донбасі опинилися особи з кримінальним минулим‚ схильні до злочинів. Настав час очищення. „Торнадо“ – це була добровольча чота патрульної служби особливого призначення, створена у вересні 2014 року після розформування батальйону міліції особливого призначення „Шахтарськ“ за мародерство‚ який поділили на дві групи – „Свята Марія“ та „Торнадо“. Колишній керівник Служби зовнішньої розвідки генерал Микола Маломуж заявив: Батальйон „Свята Марія“, який був створений Дмитром Корчинським, теж припинив своє існування.

Про вишивані вечорниці

„Вишивані вечорниці“ – не тільки спомин‚ а й віддання належної шани давнім родам та вмілим жінкам‚ які плекали і розвивали в своїх родинах таке просте‚ нібито‚ ремесло. Вишиванка різниться від іншої‚ залежно‚ в якій місцевості її вишивали. От‚ на ту красну‚ що має в собі ще й чорну і синю волічку‚ кажуть „Борщівська“‚ а ота‚ що має обов’язково калинову гілочку‚ або хмелевий завиток‚ то з Полтавщини. І так‚ крок за кроком‚ можна перейти всі області України‚ бо всюди жіноцтво вишиває‚ вкладаючи в свої взори щось характерне для своєї місцевости. А там‚ де шумлять пшеничні поля‚ обов’язково знайдуться на полотні і золоті колоски‚ і червоні маки‚ і сині волошки‚ і дубове листя.

З нагоди 105-ої річниці першої пластової присяги

12 квітня 1912 року, першу пластову присягу склали гуртки у Львові. Голова Головної Пластової Булави вислала вітання пластунам по цілому світі з нагоди цієї історичної річниці. Квітень для нас – особливий місяць. 105 років тому відбулася подія, що стала знаковою для, без перебільшення, всієї української спільноти. Тоді на вірність Богові й Україні присягнули перші пластові гуртки і цим самим розпочали славну історію організації, яка виховала у своїх лавах не одне покоління справжніх патріотів.

СФУЖО працює у 21 країні світу

Заснована у 1948 році з метою об’єднання жіночих організацій української діяспори після Другої світової війни навколо спільного бачення майбутньої незалежної України, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) є важливою і проґресивною силою у світовій українській громаді. Наші складові організації, яких сьогодні налічується 31, працюють у 21 країнах світу на чотирьох континентах, втілюючи культурні, освітні та гуманітарні проєкти, спрямовані на підтримку українських громад в діяспорі та відстоювання прав жінок в Україні. Як одна із засновниць Світового Конґресу Українців, СФУЖО представляє організоване жіноцтво у цьому координаційному органі української діяспори, а також уможливлює ґльобальну мобілізацію жінок навколо розширення прав і можливостей українських жінок в Україні і в діяспорі з метою їх повного та безперешкодного залучення до політичної, економічної і соціяльної діяльности, дотримання принципів ООН та інших міжнародних стандартів щодо індивідуальних та колективних прав людини, забезпечення необхідної підтримки в питаннях іміґрації та оформлення постійного місця проживання для українок та їхніх сімей, які мешкають в закордонних громадах по всьому світу, підтримка та розвиток української культури, мови та релігійних традицій як в Україні, так і в українських громадах за кордоном, підтримка розвитку України як незалежної, стабільної демократичної держави, обмін інформацією щодо проблем, які безпосередньо торкаються жінок, серед яких торгівля людьми, побутове насильство та насильство за ознакою статі, соціяльне забезпечення та сфера догляду, пошук належних відповідей на нинішню аґресію проти територіяльної цілісности і державности України, в тому числі залучення жінок у всі заходи та переговори щодо миру і безпеки. СФУЖО досягає своїх цілей завдяки активній співпраці зі своїми складовими організаціями, пропонуючи їм міжнародний майданчик для вільного обміну ідеями та передовою практикою, пошуку рішень і ґльобальної солідарности в час політичних хвилювань. СФУЖО підтримує сильну і активну присутність в ООН в Ню-Йорку та Женеві як неурядова організація з консультативним статусом в Економічній і соціяльній раді ООН (з 1993 року), а також спираючись на свою акредитацію при Департаменті публічної інформації в ООН (з 1990 року) та членство в Комітеті неурядових організацій при ЮНІСЕФ (з 1997 року).