Віце-президент США Джо Байден під час спільної прес-конференції з Петром Порошенком (Фото: Посольство США в Україні)

Байден закликав українців продовжувати реформи і контролювати владу

КИЇВ. – Віце-президент США Джо Байден сподівається, що нова адміністрація продовжить підтримку України, але Україна має продовжити реформу, співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ), а українці – контролювати владу. Про це він заявив під час спільної заяви з Президентом Петром Порошенком 16 січня в Києві. „Я сподіваюся, що наступна адміністрація також буде вашою прибічницею і партнером у вашому подальшому проґресі”, – заявив він і додав, що американці, зокрема 1 млн. тих, хто має українське походження, розуміють, що від успіху України залежить майбутнє США і Европи.

Часи сумнівів і тривог

Що невдовзі принесе нам‚ українцям‚ нинішня сакраментальна дата – 20 січня‚ день інавґурації 45-го Президента США Дональда Трампа? Звільнить нас від тяжких сумнівів і тривог чи додасть нові? Відвернеться Білий Дім від України‚ як на це розраховує Москва? Знову сильні поділять світ на сфери впливу‚ не питаючи згоди слабких? Перестане Америка бути опорою незалежній Україні?

Попри російську аґресію, повага до прав людини має залишатися пріоритетом для України

ЗВІТ HUMAN RIGHTS WATCH

 КИЇВ. – Найгірші порушення прав людини на території України – свавільне затримання, утримання під вартою і жорстоке поводження із цивільними особами на Донбасі та у Криму. Про це йдеться у звіті „Human Rights Watch“ за 2016 рік, презентованому 13 січня під час прес-брифінґу в Українському кризовому медія-центрі. „Ми встановили, що і українські сили, і сили так званої „ДНР” вдавалися до жорстокого поводження і затримання цивільних осіб”, – зазначила Таня Купер, представник „Human Rights Watch“ в Україні. Більшість затримали нібито за співпрацю із протилежною стороною.

УКРАЇНА ЗА ТИЖДЕНЬ

Перевезуть останки Олександра Олеся

КИЇВ. – Чеська влада дала дозвіл на передання Києву ексгумованих останків відомого українського поета Олександра Олеся, повідомив 14 січня Президент України Петро Порошенко. Прах О. Олеся поховають в Україні. О.

АМЕРИКА І СВІТ

Рекс Тілерсон виступав у Сенаті США

ВАШІНҐТОН. – Колишній провідник і головний управитель компанії „ExxonMobil” Рекс Тілерсон був номінований Президентом Дональдом Трампом на пост державного секретаря США. Виступаючи 11 січня на переслуханнях перед Сенатським Комітетом для закордонних справ, Р. Тілерсон старався заспокоїти скептиків, котрі побоювалися‚ що його близькі стосунки з Володимиром Путіном можуть довести до слабкого й наївного підходу США до Кремля. 64-літній номінант сказав, що Росія становить небезпеку, яка непокоїть союзників Америки.

„Екватор“ Петра Порошенка

Президент України Петро Порошенко переступив умовну межу своєї п’ятирічної каденції. За ці два з половиною роки в країні багато чого змінилося‚ особливо на тлі виняткових обставин кінця 2013 і початку 2014 років. Революція Гідности змела антиукраїнську владу „реґіоналів“‚ але викликала ненависть з боку путінського режиму‚ для якого українська демократія – це як червона плахта для бика. Цілком у дусі своєї імперської ненаситности‚ Росія анексувала український Крим‚ розпалила війну на Донбасі‚ спрямувала „п’яту колону“ і аґентуру на дестабілізування політичної й економічної ситуації в Україні‚ встромила свої чортячі пальці у кожну шпарину европейської дійсности‚ намагаючись розбити єдність Европейського Союзу і весь світ перевернути з ніг на голову. В цих страшних умовах яке найголовніше завдання стояло перед П.

Хто впровадив кредитівки? 

Уперше кредитні кооперативи виникли в Німеччині у 1850-их роках. Відомості про першу кредитну кооперативу датуються 1849 роком. Кооперативна ідея самодопомоги застосовувалася у фінансовій сфері у вигляді організацій взаємного кредитування. Видатні німецькі кооператори – Герман Шульце-Деліч та Фрідріх Райфайзен – майже одночасно, незалежно один від одного, запропонували два принципово різні підходи до організації кооперативного кредитування: перший – для міського населення, другий – для сільського. „Сільські каси“ Ф.

Почався Літературно-науковий конкурс

Фундація Українського Вільного Університету (УВУ) проголошує Літературно-науковий конкурс за 2016 рік. Премії конкурсу приходять з окремого фонду‚ який заснували 31 грудня 1997 року родини Стефана і Емілії Воляників та Теодора і Софії Швабінських з Огайо. Від того часу Фундація щороку проводить конкурс. Просимо висилати свої твори‚ які вперше появилися друком у 2016 році (не перевидання) до бюра Фундації УВУ на адресу: Ukrainian Free University Foundation‚ 136 Second Ave.‚ New York, NY 10003 до 30 червня. Творчість може бути у формі повістей, новель, поезії, наукових есеїв, публіцистики тощо.

Про „корисних ідіотів” та іронію історії

Окреслення „корисні ідіоти” походить ще з часів більшовицької революції та перших днів формування СРСР, коли на Заході під ідеологічним впливом та частинної наївности з’являлися особи (багато навіть визначних), котрі своєю прихильністю та пропаґандою комунізму допомагали влаштовувати тюрму народів під назвою СРСР. Серед українців теж бути представники цього явища. Сьогодні після провалу СРСР, поважного розкриття його злочинів та після наївностy щодо можливості феномену демократичної Росії та відкритого вторгнення Росії вже після розпаду СРСР на території своїх сусідів, здавалося, що „корисних ідіотів” вже немає і не буде. Одначе, виявляється, що в політиці все можливе. До речі, зокрема, серед американської лівизні навіть після таких значних подій аґресій Росії появлялися і далі появляються прояви ностальгії за Росією совєтською та царською, Росією Достоєвського, захисницею східнього Православ’я.

Привітали „Свободу“ з святами

До редакції „Свободи“ надійшло багато привітань газеті та її передплатникам від друзів тижневика у США‚ Канаді‚ Україні та інших державах світу. Голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій Орися Сушко написала: „Нехай в цей благодатний час новонароджене Боже Дитятко принесе мир та спокій нашому батьківському краю Україні, та благословить ваші родини своїми щедрими ласками. Нехай Різдвяна зоря принесе у кожну сім’ю щастя і достаток, злагоду і любов“. Директор Музею української діяспори в Києві Оксана Підсуха: „Бажаємо міцного здоров’я, тепла й затишку в оселі, миру й злагоди, здійснення мрій і бажань. Сподіваємося, що в 2017 році ми продовжимо співпрацювати з „Свободою“ й надсилатимемо ще більше цікавих матеріялів про мистецтво української діяспори“. Асоціяція українських правників Америки: „Бажаємо Вам радісного Різдва та Нового Року‚ заповненого миром, любов’ю і щастям“.